NOSPR / Peleggi / Segev / Tańcz! – mówią Beethoven i Rumi - NOSPR
NOSPR / Peleggi / Segev / Tańcz! – mówią Beethoven i Rumi
Prosimy o zapoznanie się z nowymi informacjami dot. parkingów w Strefie Kultury – ważne informacje o parkingach
Przed koncertem zapraszamy do obejrzenia instalacji „Digital Grotesque III” Michaela Hansmeyera. Wystawę można bezpłatnie zwiedzać w godzinach otwarcia kas biletowych do 21 maja.
Szanowni Państwo,
informujemy, że z przyczyn niezależnych od NOSPR nastąpiła zmiana dyrygentki koncertu. Tego wieczoru orkiestra wystąpi pod batutą Valentiny Peleggi, która zastąpi Martę Gardolińską. W związku z powyższym zmianie uległ również program koncertu – zamiast VI Symfonii D-dur J. Haydna, „Valse triste” J. Sibeliusa i Poematu symfonicznego „Śmierć i wyzwolenie” R. Straussa usłyszymy dzieła R.V. Williamsa i L. van Beethovena.
Przed koncertem, o godz. 18.30, zapraszamy do sali kameralnej na spotkanie z Adamem Suprynowiczem, który omówi wykonywane tego wieczoru utwory. Wejście na prelekcję jest bezpłatne, do uczestnictwa w prelekcji uprawnia okazanie karty abonamentowej lub biletu na koncert.
Tańcz! – woła perski poeta i teolog Rumi, ten sam, którego wiersze inspirowały Szymanowskiego, i ten, za którego przykładem zawiązał się w XIII wieku w Konyi zakon wirujących derwiszy, celebrujący w tanecznej medytacji miłość Boga. Taniec łączy ciało i ducha, co czuje się, słuchając przepojonej siłą, liryzmem, soczystą melodią kompozycji Anny Clyne, napisanej dla izraelskiej wiolonczelistki Inbal Segev, którą gościmy w NOSPR.
[Adam Suprynowicz]
Czas trwania koncertu (łącznie z przerwą): ok. 110 min
Partner Główny koncertów abonamentowych NOSPR w sezonie 2022/2023
Sponsorem głównym wydarzenia jest Taki Alsop Conducting Fellowship
Najbliższe koncerty
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna
"Pianissimo" / koncert sensoryczny
Sala kameralna
Zwiedzanie zakamarków NOSPR po śląsku
NOSPR