Kwartet Śląski / Krzysztof Książek - koncert z publicznością Mozart wśród olbrzymów - NOSPR
Kwartet Śląski / Krzysztof Książek - koncert z publicznością / Mozart wśród olbrzymów
Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi od 12 lutego instytucje kultury będą mogły być otwarte dla publiczności w rygorze sanitarnym uwzględniającym zajętość 50 proc. miejsc na widowni.
Bilety zachowują ważność. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z informacją na bilecie.
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w budynku NOSPR, które zebraliśmy dla Państwa w krótkim filmie.
Gramy bezpiecznie! Kliknij i dowiedz się więcej o zasadach rygoru sanitarnego, które obowiązują podczas najbliższych koncertów – więcej
Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do złożenia przed koncertem wypełnionego oświadczenia. Oświadczenia mogą Państwo pobrać – tutaj.
Kwartet Śląski przygotował niezwykłą niespodziankę dla swoich fanów na najbliższy koncert.
– To nasz pierwszy po długiej przerwie koncert z udziałem publiczności. Bardzo się cieszymy z tego powrotu, tym bardziej, że zbiega się on z premierą naszej najnowszej płyty. Postanowiliśmy się podzielić radością z jej wydania ze słuchaczami – mówi Arkadiusz Kubica z Kwartetu Śląskiego.
Każdy, kto zasiądzie tego dnia na widowni dostanie w prezencie od zespołu egzemplarz płyty „Mieczysław Wajnberg: String Quartets vol. 5”. To piąta część nagradzanego cyklu, który stanowić ma kompletny zestaw wszystkich utworów Wajnberga z kwartetem smyczkowym. Jest ich dziewiętnaście, z czego czternaście udało się już zarejestrować. Album „Mieczysław Wajnberg: String Quartets vol. 5” miał swoją polską premierę 12 lutego, światowa planowana jest na kwiecień.
Podobno ci, którzy potrafią rachować, nie grzeszą bujną wyobraźnią, i na odwrót. Program dzisiejszego koncertu pogodzi obydwa rodzaje słuchaczy. V Kwartet Lasonia nosi podtytuł „siedem i pół kwartetu”, powstał bowiem z okazji 750-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi – po jednym kwartecie na każde sto lat, w poszczególnych częściach dedykowanych „artystycznym przyjaciołom kompozytora, związanym z miastem”. Koncert KV 415 Mozarta liczy formalnie trzy części, ale każda z nich, zwłaszcza ostatnia, dzieli się na mniejsze elementy – zawiązane w całość logicznie i po mistrzowsku, choć w niezgodzie z ówczesną konwencją. Przy takiej muzyce można się rozmarzyć, a zarazem nie pogubić w rachunkach.
[Dorota Kozińska]
Najbliższe koncerty
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna
"Pianissimo" / koncert sensoryczny
Sala kameralna
Zwiedzanie zakamarków NOSPR po śląsku
NOSPR