Co łączy róg alpejski z organami? / Torlontano / Di Lernia - NOSPR
Co łączy róg alpejski z organami? / Torlontano / Di Lernia
Choć organy tradycyjnie kojarzone są z muzyką sakralną i wielkimi koncertami, mogą stanowić fascynujące uzupełnienie mniej typowych zestawień kameralnych. Nietypowe kombinacje tegorocznego cyklu koncertów organowych zapewniają unikalne brzmienia oraz nowe i zaskakujące połączenia. Efekt? Otwieramy się na nowe możliwości interpretacyjne i swobodne eksperymenty.
Wbrew swojej „geograficznej” nazwie rożek angielski był często wykorzystywany w Alpach – jako instrument pasterski, którego dźwięk rozbrzmiewał po górskich dolinach, służący zarówno do komunikacji, jak i w muzyce ludowej. Stąd w programie znalazła się m.in. tradycyjna melodia In den Alpen. Uzupełnią ją pastoralne kompozycje Leopolda Mozarta i Antona Zimmermanna, barokowy koncert Arcangela Corellego w aranżacji Francesco Di Lernii oraz współczesne kompozycje Arvo Pärta czy Giovanniego D’Aquili. Ten różnorodny repertuar gwarantuje słuchaczom podróż przez epoki i style muzyczne odkrywającą nowe, zaskakujące brzmienia.
[Alexandra Kozowicz]
Czas trwania koncertu: ok. 80 minut
Sprawdź najbliższe koncerty w tym cyklu
Ten koncert może być częścią „Mojego karnetu”. Sprawdź szczegóły i skomponuj „Mój karnet” dowolnie, wybierając spośród koncertów różnych serii w sali kameralnej i koncertowej – więcej informacji.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi parkingów w Strefie Kultury – ważne informacje o parkingach
Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą w NOSPR – wskazówki dla uczestników wydarzeń.
Najbliższe koncerty
"Pianissimo" / koncert sensoryczny
Sala kameralna
Zwiedzanie zakamarków NOSPR po śląsku
NOSPR
Dźwięki w nas i wokół nas
Sala warsztatowa NOSPR
Wirtuozeria i wdzięk / Recital ECHO Rising Stars (koncert odwołany)
Sala kameralna