Mozart i oboje (koncert przeniesiony) - NOSPR
Mozart i oboje (koncert przeniesiony)
Z przyczyn niezależnych od NOSPR koncert został przeniesiony na 18 kwietnia 2024 r.
Sir Malcolm Arnold zasłynął muzyką filmową. Współtworzył kryminały czy dramaty psychologiczne – jak Nagle, zeszłego lata z Elizabeth Taylor, Katherine Hepburn i Montgomerym Cliftem – a także wojenne freski, takie jak Cienka czerwona linia i Most na rzece Kwai, za który otrzymał Oscara. Wkrótce po wręczeniu nagrody Arnold zaprezentował utrzymany w neoklasycznej estetyce, przystępny Kwartet obojowy op. 61 – dzieło eksponujące wirtuozerię oboisty (lub oboistki, jak na naszym koncercie), z czytelnym nawiązaniem do słynnego tematu Andantina z IV Symfonii Czajkowskiego.
Porównywalnego z Arnoldem sukcesu nigdy nie odniósł Ernest John Moeran – angielsko-irlandzki twórca dzieł inspirowanych folklorem Wysp Brytyjskich. Kwartet-Fantazja z lirycznym tematem oboju i neoklasyczne Trio smyczkowe G-dur noszą w sobie łatwo rozpoznawalnego, choć w Polsce wciąż słabo znanego ducha muzyki klasycznej tej części Europy.
Adam Suprynowicz
Ten koncert może być częścią „Mojego karnetu”. Sprawdź szczegóły i skomponuj „Mój karnet kameralny” lub dowolny, wybierając spośród koncertów różnych serii w sali kameralnej i koncertowej – więcej informacji.
Sprawdź najbliższe koncerty w tym cyklu
Koncert dostępny w ramach przywilejów dla posiadaczy srebrnych i złotych abonamentów NOSPR ze zniżką 30%. Zakup biletów ze zniżką możliwy jest w kasie NOSPR za okazaniem karty abonamentowej. Promocje nie łączą się. Zakup biletu na koncert ze zniżką wyklucza możliwość włączenia go do oferty Mój Karnet.
Czas trwania koncertu: ok. 60 minut
Najbliższe koncerty
Grupa Rodzina mini / (dzieci 7 – 18 miesięcy)
Sala kameralna
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna