Filmowe Walentynki w NOSPR – małe i wielkie ekrany - NOSPR
Filmowe Walentynki w NOSPR – małe i wielkie ekrany
Koncert dla zakochanych, nie tylko w kinie!
Chyba trudno o lepsze miejsce, żeby spędzić walentynki, niż kino. Lepiej może być tylko, jeśli kino przenosi się do pięknej sali koncertowej NOSPR. Dlatego zgodnie z dobrze już ugruntowaną tradycją zapraszamy do NOSPR na filmowe walentynki. W tym roku będzie to pełna emocji i zwrotów akcji podróż przez małe i wielkie ekrany.
Zacznie się całkiem niewinnie od motywów znanych z produkcji dla młodych widzów. Najpierw zajrzymy do Hogwartu, czyli świata Harry’ego Pottera, którego ekranową wizję współtworzył król muzyki filmowej John Williams. Od światowego bestselleru przejdziemy do polskiej klasyki i zwrócimy się ku upiorom grasującym na rodzimym podwórku podczas „Wakacji z duchami”. Muzykę do serialu z 1970 roku na podstawie powieści Adama Bahdaja skomponował Piotr Marczewski, a ma ona o tyle szczególne dla nas znaczenie, że nagrał ją NOSPR (wtedy WOSPRiTV), dokładając kolejną pozycję do swej imponującej filmografii.
Zostaniemy w polskim kinie, z muzyką Krzesimira Dębskiego skomponowaną do filmu „Ogniem i mieczem” (uznawanego za największą polską superprodukcję), Andrzeja Kurylewicza do „Nad Niemnem”, Zdzisława Szostaka do „Królowej Bony” i Waldemara Kazaneckiego do „Nocy i dni” (oryginalna muzyka również nagrana przez NOSPR!).
Potem znów przeniesiemy się w inne rejony, najpierw do postedwardiańskiej Anglii z serialu „Downtown Abbey”, a potem do uniwersum „Gry o tron”. Trudno o dwa bardziej różniące się światy! Muzykę do pierwszego z tych seriali skomponował Szkot John Lunn, za drugą odpowiada specjalista od blockbusterów i gier komputerowych Ramin Djawadi. Obie ścieżki dźwiękowe rozpoznawalne są od pierwszych chwil. Obaj twórcy dostali za nie po dwie nagrody Emmy.
Na finał wieczoru zaprosimy do pewnej odległej, ale dobrze znanej galaktyki, w której dawno temu… brzmiała muzyka Johna Williamsa.
To wszystko w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą Clelii Cafiero. Włoska pianistka i dyrygentka dała w Katowicach popis swojego kunsztu na początku tego sezonu, kiedy brawurowo pokierowała orkiestrą w „Błękitnej rapsodii” Gershwina, jednocześnie wykonując partię fortepianu. Od wielu lat odnosi sukcesy na obu tych polach.
Jako pianistka ma w dorobku występy w najsłynniejszych salach koncertowych na świecie, takich jak Royal Albert Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Philharmonie de Paris czy Carnegie Hall w Nowym Jorku. W 2013 roku zrezygnowała z posady pianistki w orkiestrze mediolańskiego Teatro alla Scala na rzecz stanowiska drugiego dyrygenta Opéra de Marseille, gdzie współpracowała z Lawrencem Fosterem, który od tej pory jest gorącym orędownikiem jej niezwykłego talentu.
Możliwe formy weryfikacji przy wejściu na wydarzenie- Unijny Certyfikat COVID (w przypadku osób zaszczepionych);
- zaświadczenie o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 (w przypadku osób ze statusem ozdrowieńca);
- negatywny wynik testu na obecność COVID-19 (w przypadku osób posiadających negatywny wynik testu na obecność COVID-19 nie starszy niż 48 h względem godziny rozpoczęcia koncertu).
Jeden z powyższych dokumentów należy okazać obsłudze wydarzenia w wersji drukowanej lub wyświetlić na telefonie w wersji elektronicznej.
- oświadczenie o stanie zdrowia (w przypadku osób niezaszczepionych). Dokument (oświadczenie) należy wcześniej wydrukować, wypełnić oraz przekazać obsłudze wydarzenia. Możliwe jest złożenie oświadczenia najpóźniej przed wejściem na salę koncertową, w wersji pisemnej. Brak złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia uniemożliwia udział w wydarzeniu, a uczestnikowi wydarzenia nie przysługują w stosunku do NOSPR żadne roszczenia, w tym zwrot ceny biletu lub zwrot kosztów podróży.
- zasłoń nos i usta przy użyciu maski ochronnej od momentu wejścia do budynku NOSPR, przez cały czas trwania koncertu, aż do chwili opuszczenia siedziby. Niestosowanie się do wytycznych w tym zakresie może wiązać się z koniecznością opuszczenia wydarzenia przez uczestnika bez dokonania przez NOSPR zwrotu kosztów biletu;
- zachowaj bezpieczną odległość w budynku NOSPR – minimum 2 metry od innych osób;
- dezynfekuj ręce lub rękawiczki płynem dezynfekującym znajdującym się przy każdym wejściu.
Oświadczenie uczestnika wydarzenia (pdf)
Oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika wydarzenia (pdf)
Najbliższe koncerty
Zwiedzanie zakamarków NOSPR po śląsku / brak miejsc
NOSPR
Jubileusz 100-lecia Automobilklubu Śląskiego / koncert symfoniczny NOSPR
Sala koncertowa
Dźwięki w nas i wokół nas
Sala warsztatowa NOSPR
Camerata Silesia / Nemesis / Muzyka mindfulness / Hipnotyzująca i transcendentalna
Sala kameralna
Brak biletówKalejdoskop / Wszystko w rękach smyczków / klasy 1-3
Sala kameralna
Kalejdoskop / Wszystko w rękach smyczków / klasy 4-6
Sala kameralna