Hania Rani - koncert z publicznością (nowa data) - NOSPR
Hania Rani - koncert z publicznością (nowa data)
Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi instytucje kultury będą mogły być otwarte dla publiczności w rygorze sanitarnym uwzględniającym zajętość 50 proc. miejsc na widowni.
Bilety zachowują ważność. Dla Państwa komfortu w najbliższych dniach prześlemy je do Państwa ponownie.
Gramy bezpiecznie!
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w budynku NOSPR, które zebraliśmy dla Państwa w krótkim filmie.
Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do złożenia przed koncertem wypełnionego oświadczenia. Oświadczenia mogą Państwo pobrać – tutaj.
Kliknij i dowiedz się więcej o zasadach rygoru sanitarnego, które obowiązują podczas najbliższych koncertów – więcej
______________________________________
Hania Rani to klasycznie wykształcona pianistka, kompozytorka i wokalistka. Urodzona w Gdańsku, ale dzielącą życie między Warszawę, którą uczyniła swoim domem, oraz Berlin, gdzie studiowała i gdzie często wraca pracować nad kolejnymi projektami. W instrumentarium jej dzieł znajdziemy smyczki, fortepian, głos, elektronikę. Jak dotąd opublikowała dwa solowe albumy - "Esja" z kwietnia 2019 roku oraz najnowszy "Home" z maja 2020 roku. Oba albumy zostały wydane przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (m.in. publikującą nagrania Portico Quartet, GoGo Penguin i Matthew Halsalla). O jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. W Polsce Hania Rani otrzymała m.in. nagrodę Sanki, przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym oraz została nominowana do Paszportów Polityki 2019. Współpracowała z takimi artystami, jak Christian Löffler (projekt „Nest”), Dobrawa Czocher (album „Biała flaga”), Hior Chronik, KAMP!, Igor Herbut i Misia Furtak (album „Co przyjdzie?”). Występowała na wielu prestiżowych scenach Europy, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, przez Funkhaus Berlin, po Roundhouse w Londynie oraz na festiwalach m.in. Open’er Festival, Festival Scope, Spring Break, Transatlantyk Festival czy Eurosonic. Hania Rani odniosła także sukces z zespołem Tęskno, który współtworzyła. Album „Mi” uhonorowano w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku, został także wybrany Płytą Roku „Radiowego Domu Kultury” (Trójka - Program 3 Polskiego Radia).
Muzykę Hani Rani można określić gatunkiem „modern classical”, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych. Tak powstał cykl utworów, o zróżnicowanym charakterze i brzmieniu, za pomocą których, artystka próbuje zobrazować niczym nieograniczoną przestrzeń i czas, nawiązując tym samym do miejsc szczególnie istotnych dla jej sposobu rozumienia muzyki: Bieszczad i Islandii.
[mat. organizatora]
Najbliższe koncerty
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna
"Pianissimo" / koncert sensoryczny
Sala kameralna
Zwiedzanie zakamarków NOSPR po śląsku
NOSPR