AUKSO / Marek Moś / Festiwal Katowice Kultura Natura - koncert z publicznością / transmisja live / plener - NOSPR
AUKSO / Marek Moś / Festiwal Katowice Kultura Natura - koncert z publicznością / transmisja live / plener
Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi instytucje kultury będą mogły być otwarte dla publiczności w rygorze sanitarnym uwzględniającym zajętość 50 proc. miejsc na widowni.
Gramy bezpiecznie!
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w budynku NOSPR, które zebraliśmy dla Państwa w krótkim filmie.
Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do złożenia przed koncertem wypełnionego oświadczenia. Oświadczenia mogą Państwo pobrać – tutaj.
Kliknij i dowiedz się więcej o zasadach rygoru sanitarnego, które obowiązują podczas najbliższych koncertów – więcej
Informację o możliwych formach rozliczenia środków za bilet na ten koncert znajdą Państwo tutaj.
___________________________________________
Plenerowy pokaz transmisji koncertuZapraszamy do wspólnego oglądania streamingów z koncertów festiwalu Katowice Kultura Natura w kinie plenerowym ustawionym specjalnie na tę okazję. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 19:30, a wstęp na pokazy jest bezpłatny. Publiczność zobowiązana będzie do zachowywania dystansu oraz noszenia maseczek.
Festiwal Katowice Kultura Natura na antenie radiowej DwójkiFestiwal Katowice Kultura Natura zagości także na antenie i stronach internetowych Programu II Polskiego Radia. AUKSO/Marek Moś - transmisja na żywo na antenie Programu II Polskiego Radia w audycji Filharmonia Dwójki o godz. 19.30 oraz na stronie www.polskieradio.pl/Dwojka i w social mediach Dwójki.
___________________________________________
Audiobook Festiwalu Katowice Kultura Natura — Tęsknota i pragnienie
___________________________________________
Aleksander Nowak „ahat-ilī – siostra bogów” - libretto (pdf)
Opera Aleksandra Nowaka ahat-ilī – siostra bogów (2018) do libretta Olgi Tokarczuk (na podstawie jej powieści Anna In w grobowcach świata) opowiada na nowo jeden z najstarszych mitów: historię o zejściu/podróży do podziemi, o stoczonej tam walce oraz o konsekwencjach tych wydarzeń. Bohaterami opowieści są postaci boskie, ludzkie i demoniczne kierowane różnymi tajemniczymi siłami, splecione ze sobą siecią fatalnych relacji. Postacią główną jest, odwrotnie niż w oryginalnym micie akadyjskim, nie bóg a człowiek usiłujący odnaleźć swoje miejsce w świecie rządzonym przez bogów, zrozumieć ten świat i uratować go przed zgotowaną przez bogów katastrofą. Końca świata nie będzie, ale to człowiek musi ponieść ostateczną ofiarę, by zachować boski porządek.
Olga Tokarczuk i Aleksander Nowak
Dorota Kozińska – esej Mała apokalipsa
Czas trwania koncertu 2 godziny, bez przerwy.
Organizator
Współorganizatorzy
NOSPR współfinansują
Partner motoryzacyjny
Partner
Patroni medialni
Najbliższe koncerty
Grupa Rodzina mini / (dzieci 7 – 18 miesięcy)
Sala kameralna
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna