Stabrawa / Tarcholik / Jadamus / Śpiew we trzech - NOSPR
Stabrawa / Tarcholik / Jadamus / Śpiew we trzech
Dwoje skrzypiec i altówka to niezbyt częste połączenie. Brzmienie trzech instrumentów o zbliżonych barwie i skali mogłoby się wydać ubogie, ale takie nie jest. Trzeba do niego tylko dobrego kompozytora. Antonín Dvořák stworzył Terzetto dla przyjemności wspólnego muzykowania, z myślą o sobie samym grającym na altówce i dwojgu przyjaciół skrzypków. Utwór ma w sobie typowe dla czeskiego kompozytora cechy: liryczność melodii o rysunku przypominającym ludową pieśń, dosłodzoną odrobiną sentymentalizmu. Okazał się on jednak zbyt trudny dla jednego z muzyków, Dvořák napisał więc drugi cykl Miniatury – łatwiejszy, za to jeszcze bardziej uwodzicielski. Sonata Wajnberga doda programowi tego koncertu wyrafinowanego piękna przywodzącego na myśl Bacha i Szostakowicza, a Serenada Kodálya wniesie nieco węgierskiego ducha do tego środkowoeuropejskiego tygla.
Adam Suprynowicz
Czas trwania koncertu: ok. 90 minut
Ten koncert może być częścią „Mojego karnetu”. Sprawdź szczegóły i skomponuj „Mój karnet” dowolnie, wybierając spośród koncertów różnych serii w sali kameralnej i koncertowej – więcej informacji.
Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą w NOSPR – wskazówki dla uczestników wydarzeń.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi parkingów w Strefie Kultury – ważne informacje o parkingach
Najbliższe koncerty

Koncert przyjazny sensorycznie „Pianissimo” / Neuma Quartet
Sala kameralna

25-lecie Haliny Mlynkovej / ZPiT ŚLĄSK oraz goście / Aga Zaryan, Jacek Królik, Maciej Zakościelny, Tulia, Ilaria Della Bidia
Sala koncertowa
Kup bilet
Dźwięki w nas i wokół nas / warsztaty dla rodzin z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi
Sala warsztatowa NOSPR


Scena Młodych / Dondalski / Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Zenona Brzewskiego
Sala kameralna
Kup bilet
Razem wśród dźwięków / dzieci od 6 do 18 miesięcy (dawna Grupa Rodzina mini)
Sala warsztatowa NOSPR




