Środa młodych - NOSPR
Środa młodych
KoncertlaureatówOgólnopolskichPrzesłuchańCentrumEdukacjiArtystycznej
Dymitr Szostakowicz (1906-1975) – Sonata d-moll op. 40 (1934)
Piotr Czajkowski (1840-1893) – Wariacje Rococo op. 33 (1876), Pezzo Capriccioso op. 62 (1887)
Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Sonata na skrzypce i fortepian Es-dur op. 12 nr 3 (1798)
Karol Szymanowski (1882-1937) – Źródło Aretuzy z cyklu Mity op. 30 (1915)
Ludwig van Beethoven (1770-1827) – 32 Wariacje c-moll na temat własny (1806)
Fryderyk Chopin (1810-1849) – Ballada g-moll op. 23 (1836)
Franz Liszt (1811-1886) – Grandes études de Paganini S. 141, nr 6: La campanella (1851)
Robert Łaguniak
Robert Łaguniak urodził się w 1997 w Łodzi. Obecnie jest uczniem Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie skrzypiec Kariny Gidaszewskiej.
Swój talent muzyczny od najmłodszych lat rozwijał pod okiem znakomitych pedagogów takich jak: Bartosz Bryła, Zakhar Bron, Krzysztof Śmietana, Robert Szreder, Andrzej Gębski.
Jest laureatem wielu przeglądów i konkursów, m.in. Grand Prix na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Georga Philippa Telemanna, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Młody Paganini w Legnicy, I nagroda w V Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. Mirosława Ławrynowicza w Płocku, I nagrody na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów, I nagroda na 39. Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera. Robert Łaguniak był ponadto uczestnikiem telewizyjnego konkursu Młody Muzyk Roku (2014) emitowanego na antenie TVP Kultura. Młody artysta koncertuje zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. w Niemczech i Holandii, tak w repertuarze solowym, jak i jako kameralista. Występował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
Zofia Ziemkiewicz
W 2009 ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia w Toruniu w klasie wiolonczeli Iwony Michalak. Obecnie jest uczennicą Klasy talentów w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod opieką prof. Tomasza Strahla z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Iwony Michalak. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez dr. Dominika Połońskiego, prof. Gottharda Poppa, Arto Norasa, John Kadza, Na Mula Paula Katza, Andresa Diaz.
Jest laureatką wielu konkursów, m.in. Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej (2014), I miejsca w 39. Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze (2013), I miejsca w Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszcz (2012), I miejsca na I Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Radomiu (2011). W 2014 uczestniczyła w telewizyjnym konkursie Młody Muzyki Roku, emitowanym na antenie TVP Kultura. Artystka była stypendystką programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Viet Trung Nguyen
Urodził się w 1996 w Hanoi (Wietnam), skąd mając pół roku przeprowadził się wraz z rodzicami do Polski. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w PSM I st. im. Oskara Kolberga w Warszawie, w klasie fortepianu Filomeny Dziedzic. Od 2009 jest uczniem Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Iriny Rumiancewej-Dąbrowski.
Jest laureatem wielu konkursów i przeglądów, m.in.: I nagrody na Konkursie Pianistycznym Emmy Altberg w Łodzi (2005), II nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Chopin dla Najmłodszych w Antoninie (2010), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Rotaract-Rotary w Palma de Mallorca (2012), Grand Prix oraz I miejsca w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II st. (2014). Artysta była również finalistą konkursu Młody Muzyk Roku (2014) . W 2014 otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.
Koncertował w Polsce, Niemczech, na Węgrzech, na Ukrainie oraz w Wietnamie. W wieku 10 lat zagrał po raz pierwszy z Toruńską Kameralną Orkiestrą Symfoniczną. W wieku 16 lat wykonał III Koncert c-moll op. 37 Ludwiga van Beethovena z Wietnamską Orkiestrą Symfoniczną w Hanoi Opera House. Był uczestnikiem wielu kursów mistrzowskich pod kierunkiem: Darii Petrovej, Tatiany Shebanovej, Dang Thai Sona, Ewy Pobłockiej, Andrea Bonatta, Katarzyny Popowej-Zydroń, Petera Frankla, Borisa Bermana.
Najbliższe koncerty
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna
"Pianissimo" / koncert sensoryczny
Sala kameralna
Zwiedzanie zakamarków NOSPR po śląsku
NOSPR