Muzyka wolna od treści? / NOSPR / Foster / Conunova - NOSPR
Muzyka wolna od treści? / NOSPR / Foster / Conunova
Prosimy o zapoznanie się z nowymi informacjami dot. parkingów w Strefie Kultury – ważne informacje o parkingach
Przed koncertem, o godz. 18.30, zapraszamy do sali kameralnej na spotkanie z Jakubem Puchalskim, który omówi wykonywane tego wieczoru utwory. Wejście na prelekcję jest bezpłatne, do uczestnictwa w prelekcji uprawnia okazanie karty abonamentowej lub biletu na koncert.
Z przyczyn od nas niezależnych program koncertu uległ zmianie. Zamiast IV Symfonii „Adagio” Krzysztofa Pendereckiego, zabrzmi Serenada A-dur nr 2 op. 16 Johannesa Brahmsa. Do wysłuchania IV Symfonii Pendereckiego zapraszamy 6 kwietnia 2023.
Brahms i Bruch to prawie rówieśnicy – urodzeni w latach trzydziestych XIX wieku. Są symbolami twórczego rozwijania dorobku przeszłości. Ich utwory niewiele mają wspólnego z muzyką programową, reprezentują tylko siebie, kombinacje dźwięków, którym słuchacz może nadać znaczenie. Kochana przez melomanów Fantazja szkocka Brucha to jednak koncept bardzo romantyczny, wykorzystujący piękne melodie ludowe. Uwertura Brahmsa dziś upamiętni tragiczną datę sprzed roku – dzień napaści Rosji na Ukrainę. Pamiętajmy o wszystkich, którzy ucierpieli w tej wojnie.
[Adam Suprynowicz]
Czas trwania koncertu (łącznie z przerwą): ok. 100 min
Partner Główny koncertów abonamentowych NOSPR w sezonie 2022/2023
Najbliższe koncerty
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna
"Pianissimo" / koncert sensoryczny
Sala kameralna
Zwiedzanie zakamarków NOSPR po śląsku
NOSPR