NOSPR / Antonello Manacorda / Łukasz Frant - NOSPR
NOSPR / Antonello Manacorda / Łukasz Frant
Koncert dostępny w transmisji radiowej na antenie Programu 2 Polskiego Radia w audycji „Filharmonia Dwójki”.
Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od NOSPR, spotkanie przed koncertem z Krzysztofem Stefańskim („Ruch Muzyczny”) się nie odbędzie.
Pod koniec 1919 roku Elgar nie był już „w modzie”. Ówczesny dyrygent Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej preferował kompozycje, które wydawały mu się bardziej postępowe. Przygotowując koncert inaugurujący sezon, poświęcił czas dedykowany pracy nad Koncertem wiolonczelowym pozostałym utworom, skazując tym samym premierę kunsztownego dzieła Elgara na niepowodzenie. Wbrew temu, utwór pozostał jednym z ulubionych kompozytora, zagościł na stałe w repertuarze koncertowym, a dziś szczególnie porusza publiczność subtelną wirtuozerią, nostalgią i intymnością fraz, które żarliwie kreślą najznakomitsi wiolonczeliści. Premiera V Symfonii Sibeliusa wprost przeciwnie – okazała się wielkim sukcesem; jej powstanie było jednak okupione długotrwałą walką wewnętrzną kompozytora. Nękany wątpliwościami, krytyczny wobec własnej zachowawczości, niepewny rozwiązań formalnych, modyfikował Symfonię dwukrotnie, a satysfakcjonującą go ostatecznie wersją zadyrygował dopiero sześć lat po rozpoczęciu prac nad utworem.
[Łucja Siedlik]
Czas trwania koncertu: ok. 70 min
Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami widownia może być zapełniona jedynie w 30 %. Limit nie dotyczy jednak osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
Bardzo zależy nam, aby w ramach obowiązujących przepisów nadal jak najwięcej z Państwa miało okazję cieszyć się muzyką w naszej sali koncertowej. W związku z tym uprzejmie prosimy o wybranie wariantu „bilet dla osoby zaszczepionej” w przypadku posiadania Unijnego Certyfikatu Szczepień.
Dziękujemy!
Możliwe formy weryfikacji przy wejściu na wydarzenie- Unijny Certyfikat COVID (w przypadku osób zaszczepionych);
- zaświadczenie o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 (w przypadku osób ze statusem ozdrowieńca);
- negatywny wynik testu na obecność COVID-19 (w przypadku osób posiadających negatywny wynik testu na obecność COVID-19 nie starszy niż 48 h względem godziny rozpoczęcia koncertu).
Jeden z powyższych dokumentów należy okazać obsłudze wydarzenia w wersji drukowanej lub wyświetlić na telefonie w wersji elektronicznej.
- oświadczenie o stanie zdrowia (w przypadku osób niezaszczepionych). Dokument (oświadczenie) należy wcześniej wydrukować, wypełnić oraz przekazać obsłudze wydarzenia. Możliwe jest złożenie oświadczenia najpóźniej przed wejściem na salę koncertową, w wersji pisemnej. Brak złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia uniemożliwia udział w wydarzeniu, a uczestnikowi wydarzenia nie przysługują w stosunku do NOSPR żadne roszczenia, w tym zwrot ceny biletu lub zwrot kosztów podróży.
- zasłoń nos i usta przy użyciu maski ochronnej od momentu wejścia do budynku NOSPR, przez cały czas trwania koncertu, aż do chwili opuszczenia siedziby. Niestosowanie się do wytycznych w tym zakresie może wiązać się z koniecznością opuszczenia wydarzenia przez uczestnika bez dokonania przez NOSPR zwrotu kosztów biletu;
- zachowaj bezpieczną odległość w budynku NOSPR – minimum 2 metry od innych osób;
- dezynfekuj ręce lub rękawiczki płynem dezynfekującym znajdującym się przy każdym wejściu.
Oświadczenie uczestnika wydarzenia (pdf)
Oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika wydarzenia (pdf)
Najbliższe koncerty
NOSPR / Vermeulen / „Zbyt dużo nut!” / Gala Mozartowskich arii i symfonii
Sala koncertowa
Dźwięki w nas i wokół nas
Sala warsztatowa NOSPR
Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XXII”
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
AUKSO x Warszawska Orkiestra Sentymentalna / Piosenki przedwojennej Warszawy
Sala koncertowa
Brak biletów