NOSPR / Yaron Traub / Andrzej Ciepliński / koncert z publicznością / transmisja live - NOSPR
NOSPR / Yaron Traub / Andrzej Ciepliński / koncert z publicznością / transmisja live
Szanowni Państwo,
zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami koncerty w NOSPR odbywają się z udziałem publiczności w rygorze sanitarnym uwzględniającym zajętość 50 proc. miejsc na widowni.
Dział Organizacji Widowni skontaktuje się z posiadaczami abonamentu S3, aby potwierdzić chęć udziału w tym wydarzeniu i przydzielić miejsce w sali.
W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo oferujemy również możliwość zwrotu biletów na to wydarzenie.
Poza posiadaczami abonamentów serii S3 w koncercie będą mogli wziąć udział wszyscy melomani, którzy kupią bilety w otwartej sprzedaży.
__________________________________
Gramy bezpiecznie!
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w budynku NOSPR, które zebraliśmy dla Państwa w krótkim filmie.
Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do złożenia przed koncertem wypełnionego oświadczenia. Oświadczenia mogą Państwo pobrać – tutaj.
Kliknij i dowiedz się więcej o zasadach rygoru sanitarnego, które obowiązują podczas najbliższych koncertów – więcej
__________________________________
Informujemy, że ze względu na pandemiczne obostrzenia związane z ograniczeniem czasu trwania wydarzeń kulturalnych, podczas koncertu zamiast Metamorfoz symfonicznych tematów Carla Marii von Webera Paula Hindemitha usłyszymy Symfonię C-dur Georges'a Bizeta.
__________________________________
Badacze wstrzymują się przed ostatecznym rozstrzygnięciem, czy Introdukcja i temat z wariacjami – jedno z najbardziej popisowych dzieł w repertuarze klarnetowym – w ogóle wyszła spod pióra Rossiniego. Albo Rossini uciekł się do powszechnej w epoce metody recyklingu własnej twórczości, albo ktoś inny wykorzystał jego inwencję, po mistrzowsku przekładając na możliwości klarnetu istotę włoskiego belcanta. Młodzieńcza symfonia Bizeta pod względem stylu, melodii, rozwiązań harmonicznych i ogólnego kolorytu orkiestrowego łudząco przypomina I Symfonię Gounoda, a przecież bardziej chwyta za serce niż kompozycja mistrza. Wariacje na temat Haydna przeszły do historii jako pierwsze w pełni dojrzałe dzieło symfoniczne Brahmsa, a zarazem niezwykły ukłon w stronę wielkiego klasyka. Dopiero później wyszło na jaw, że melodia, którą Brahms wybrał na temat do dalszych przekształceń, z twórczością Haydna nie ma nic wspólnego. Ścieżki inspiracji niektórych dzieł bywają kręte – w niczym to jednak nie umniejsza ich oryginalności.
[Dorota Kozińska]
Najbliższe koncerty

Kwartet Śląski / Panufnik / Metcalf / Somervell / Wiadomość z Walii i angielski klarnet
Sala kameralna
Kup bilet
Dźwięki w nas i wokół nas
Sala warsztatowa NOSPR

Kalejdoskop / Muzyka nie całkiem poważna / klasy 1-3
Sala kameralna

Kalejdoskop / Muzyka nie całkiem poważna / klasy 4-6
Sala kameralna

Festiwal Katowice Kultura Natura / Ogrody rozstania / NOSPR / Alsop / Mahler
Sala koncertowa
Kup bilet
Festiwal Katowice Kultura Natura / Powrót do raju? / Orchestra di Santa Cecilia / Harding / Bell
Sala koncertowa
Kup bilet