Jazz Band Młynarski - Masecki (nowa data koncertu) - NOSPR
Jazz Band Młynarski - Masecki (nowa data koncertu)
Koncert przeniesiony z 19.04.2020, a następnie z 19.10.2020.
Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi instytucje kultury będą mogły być otwarte dla publiczności w rygorze sanitarnym uwzględniającym zajętość 50 proc. miejsc na widowni.
Bilety zachowują ważność.
Do 31 maja ponownie prześlemy Państwu bilety z obowiązującymi miejscami. Należy okazać je podczas wejścia na koncert pracownkom obsługi.
Gramy bezpiecznie!
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w budynku NOSPR, które zebraliśmy dla Państwa w krótkim filmie.
Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do złożenia przed koncertem wypełnionego oświadczenia. Oświadczenia mogą Państwo pobrać – tutaj.
Kliknij i dowiedz się więcej o zasadach rygoru sanitarnego, które obowiązują podczas najbliższych koncertów – więcej
Po znakomicie przyjętej przez publiczność jesiennej trasie, Jazz Band Młynarski – Masecki wraca do wybranych sal koncertowych w całej Polsce. Patronem duchowym koncertów i wydanej niedawno „Płyty z zadrą w sercu“, jest Zygmunt Karasiński – genialny kompozytor rozrywkowy Polski przed i powojennej.
Artyści postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze. Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał 17-sto osobowy zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Trasa koncertowa zespołu w powiększonym składzie będzie składać się z recitali, które odbędą się w najlepszych polskich salach koncertowych.
"JAZZ-BAND MŁYNARSKI-MASECKI" to zespół grający przedwojenny polski jazz. Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie jazzowe utwory powstawały już pod koniec lat XX-stych ubiegłego wieku. Wybitni kompozytorzy tacy jak: Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy bracia Artur i Henryk Gold, zasłuchani w płytach zza oceanu czy z Berlina tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretów, teatrów i rewii, a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych takich jak Columbia czy Syrena Record. W ten sposób do 1939 roku powstały tysiące kompozycji i nagrań z udziałem wybitnych instrumentalistów oraz śpiewaków i aktorów. Druga Wojna Światowa przekreśliła życiorysy, przerwała ciągłość i zakończyła okres "prosperity" młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie!
Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.
Bilety dostępne w sprzedaży w kasach NOSPR oraz na Eventim, eBilet, Biletin.
Regulamin dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin
Gramy bezpiecznie! Kliknij i dowiedz się więcej o zasadach rygoru sanitarnego, które obowiązują podczas najbliższych koncertów – więcej
Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do złożenia przed koncertem wypełnionego oświadczenia. Oświadczenia mogą Państwo pobrać – tutaj.
Najbliższe koncerty
Co łączy róg alpejski z organami? / Torlontano / Di Lernia
Sala koncertowa
Wirtuozeria i wdzięk / Recital ECHO Rising Stars (koncert odwołany)
Sala kameralna
Rodzinne muzykowanie "Od ucha do ucha"
Sala warsztatowa NOSPR