Kwartet pieśni żałosnych - NOSPR
Kwartet pieśni żałosnych
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi parkingów w Strefie Kultury – ważne informacje o parkingach
Dwaj wielcy artyści zaliczani do polskiej szkoły kompozytorskiej z pasją pisali muzykę kameralną. Górecki rzadziej, na jego dzieła czekaliśmy latami – tak jak na III Kwartet smyczkowy, który miał być gotowy już w połowie lat 90., ale ostatecznie poznaliśmy go dopiero w 2005 roku. Czterowiersz Władimira Chlebnikowa zakończony słowami „Gdy umierają ludzie – śpiewają pieśni” stał się mottem kompozycji, kierując uwagę ku sprawom ostatecznym. Po premierze utworu Bohdan Pociej w „Tygodniku Powszechnym” nazwał go „Kwartetem pieśni żałobnych”.
Skromniejszym objętościowo, ale nie mniej nasyconym emocjonalnie dziełem jest III Kwartet smyczkowyKrzysztofa Pendereckiego z 2008 roku. Na Kartkach z nienapisanego dziennika wspomina kompozytor dzieciństwo i młodość, tworząc zajmującą, wielowątkową opowieść, nostalgiczną i stanowiącą dźwiękową autorefleksję nad pochodzeniem i istotą jego języka muzycznego.
Adam Suprynowicz
Czas trwania koncertu: ok. 60 minut
Ten koncert może być częścią „Mojego karnetu”. Sprawdź szczegóły i skomponuj „Mój karnet kameralny” lub dowolny, wybierając spośród koncertów różnych serii w sali kameralnej i koncertowej – więcej informacji.
Sprawdź najbliższe koncerty w tym cyklu
Koncert dostępny w ramach przywilejów dla posiadaczy srebrnych i złotych abonamentów NOSPR ze zniżką 30%. Zakup biletów ze zniżką możliwy jest w kasie NOSPR za okazaniem karty abonamentowej. Promocje nie łączą się. Zakup biletu na koncert ze zniżką wyklucza możliwość włączenia go do oferty Mój Karnet.
Najbliższe koncerty
Grupa Rodzina mini / (dzieci 7 – 18 miesięcy)
Sala kameralna
Na drodze do nowej harmonii VIII Źródła, inspiracje, konteksty. / Literatura solowa i kameralna na instrumenty dęte drewniane i akordeon
Sala kameralna