NOSPR / Sophie Dervaux / Jurek Dybał / Francuskie Koneksje - koncert online - NOSPR
NOSPR / Sophie Dervaux / Jurek Dybał / Francuskie Koneksje - koncert online
Koncert online w ramach II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka – "Spisak i Przyjaciele".
Premierowa odsłona studyjnej realizacji audiowizualnej koncertu na fagot i orkiestrę Michała Spisaka w interpretacji Sophie Dervaux z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Jurka Dybała.
Sophie Dervaux, pierwsza fagocistka Filharmoników Wiedeńskich, uznana solistka i kameralistka, laureatka m.in prestiżowego konkursu ARD w Monachium oraz konkursu im. Michała Spisaka symbolicznie powraca, po latach na Festiwal spełniając swe marzenie o rejestracji koncertu Patrona konkursu i festiwalu.
– Mam nadzieję, że tym wykonaniem przyczynimy sie do popularyzacji tego genialnego dzieła oraz postaci kompozytora na świecie. Kiedy podjęliśmy z Jurkiem Dybałem decyzję o realizacji tego projektu oczywistym dla mnie było, że musi wziąć w nim udział polska orkiestra – mówi Sophie Dervaux.
– Ja zaś cieszę się ogromnie, że przedsięwzięciem udało się zainteresować tak znakomity zespół jakim jest NOSPR” — dodaje dyrygent i „filharmoniczny kolega” Sophie z Wiednia – Jurek Dybał.
W życiu Spisaka ogromną rolę odegrała Francja, która była dla niego drugim domem i źrodłem inspiracji oraz wybitna przedstawicielka tego kraju – Nadia Boulanger, mentorka i opiekunka kompozytora. Cieszy, że tym razem to twórczość patrona festiwalu zauroczyła i zainspirowała Francuskę, bohaterkę festiwalowego wydarzenia – Sophie Dervaux, zaś nagroda w konkursie jego imienia miała najwyraźniej wpływ na rozwój jej artystycznej kariery.
Premiera online już 16.09.2022. Serdecznie zapraszamy!
Najbliższe koncerty

„Twarze NOSPR” / Wernisaż wystawy fotografii Jana Zegalskiego
Foyer NOSPR

Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w drodze: Pat Metheny SIDE EYE III+
Sala koncertowa
Ostatnie bilety
Dźwięki w nas i wokół nas / warsztaty dla rodzin z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi
Sala warsztatowa NOSPR

„Halo, czy są jeszcze bilety?!” – Koncert finałowy uczestników warsztatów NOSPR
Sala kameralna
Ostatnie bilety
Lapwood / Filmowy głos organów (koncert odwołany)
Sala koncertowa





