JazzKLUB / Django Bates - NOSPR
JazzKLUB / Django Bates
Przed koncertem prosimy o zapoznanie się z nowymi informacjami dot. parkingów w Strefie Kultury – ważne informacje o parkingach
Na przełomie lat 80. i 90. Django Bates był cudownym dzieckiem brytyjskiego jazzu. W wieku 62 lat pianista wciąż emanuje urokiem beztroskiego nastolatka. Z szelmowskim uśmiechem ignoruje stylistyczne granice, a jego muzyka promieniuje czystą radością z grania. Ale niech nas to nie zwiedzie – u podstaw tej swobody leży olbrzymia wiedza i fantastyczny jazzowy warsztat z bebopem na czele. Bates to chodząca encyklopedia, a dzięki szalonej wyobraźni z łatwością włącza do swoich utworów elementy muzyki afrykańskiej lub taneczną rytmikę rodem z Ameryki Południowej. Niepozbawione zadumy ballady dopełniają repertuar jednego z najważniejszych pianistów ostatnich dziesięcioleci.
[Tomasz Gregorczyk]
Ten koncert może być częścią „Mojego karnetu”. Sprawdź szczegóły i skomponuj „Mój karnet” dowolnie, wybierając spośród koncertów różnych serii w sali kameralnej i koncertowej – więcej informacji.
Najbliższe koncerty

Festiwal Prawykonań / Podróż do świata emocji / Opera kameralna dla dzieci
NOSPR

Strefa Ruchu / Jak dziś brzmi muzyka polska?
Foyer NOSPR

Układy improwizowane / wernisaż wystawy ceramiki unikatowej Bożeny Sacharczuk
Foyer NOSPR

Festiwal Prawykonań / NOSPR / Klauza / Bies / Krauze / Buczek / Legendy polskiego minimalizmu i modernizmu
Sala koncertowa
Kup bilet
Festiwal Prawykonań / Kwartet Śląski / NeoQuartet / Przemiany brzmienia kwartetu
Sala kameralna
Kup bilet
Dźwięki w nas i wokół nas
Sala warsztatowa NOSPR

Granice niczego – Krzysztof Knittel w rozmowie z Michałem Mendykiem
Foyer NOSPR

Festiwal Prawykonań / Podróż do świata emocji / Opera kameralna dla dzieci
NOSPR

Festiwal Prawykonań / Podróż do świata emocji / Opera kameralna dla dzieci
NOSPR

Festiwal Prawykonań / Camerata Silesia / Orkiestra Muzyki Nowej / Muzyka nowej rzeczywistości
Sala kameralna
Ostatnie bilety