Czas na dokonanie płatności: 00:00
Ta strona korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Przeczytaj więcej.
Bilety
Logo 1 Logo 2 Logo 3 Logo 4

AUKSO in Motion / Katowice JazzArt Festival - NOSPR

AUKSO in Motion / Katowice JazzArt Festival

Sobota
19:30
Wykonawcy
dyrygent
Motion Trio
Janusz Wojtarowicz – akordeon
Paweł Baranek – akordeon
Marcin Gałażyn – akordeon
Program

Motion Symphony to wydarzenie zaskakujące energią i spontanicznością, wzbudzające jednocześnie niepowtarzalne emocje i podbijające serca fanów na całym świecie. W programie koncertu znajdują się utwory wykonywane przez Motion Trio na festiwalach jazzowych, rockowych i world music w 40 krajach na wszystkich kontynentach.

Muzycy Motion Trio rozszerzają tradycyjny sposób gry na akordeonie, używając nieodkrytych dotychczas technik wydobycia dźwięku oraz efektów akustycznych i perkusyjnych, bez jakiejkolwiek elektroniki.

Zespól założony został 19 lat temu przez Janusza Wojtarowicza, który pełni w nim rolę lidera oraz autora i aranżera większości kompozycji. Wojtarowicz, Baranek i Gałażyn są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie i laureatami wielu prestiżowych nagród, w tym: Grand Prix 4. Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz nagrody Deutsche Schallplatten Kritik. Zdobyli uznanie krytyków i publiczności m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, wiedeńskim Konzerthaus, londyńskim Barbican Center. Współpracowali z Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Bobbym McFerrinem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Leszkiem Możdżerem,  Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko, Trilokiem Gurtu. Prowadzili kursy mistrzowskie w londyńskiej Royal Academy of Music, paryskim Konserwatorium Narodowym i University of Chicago.Nagrywali m. in. dla Warner Classsic i MN Records. Aranżacje utworów Motion Trio na orkiestrę symfoniczną opracowane zostały przez Krzesimira Dębskiego, Marcela Chyrzyńskiego i Jean-Philippe Audina. [Aleksandra Konieczna]

 

Koncert w ramach Katowice JazzArt Festival oraz International Jazz Day​

Najbliższe koncerty

JazzKLUB / Nene Heroine / W hipnotycznym transie
JazzKLUB / Mój Karnet
202619:30

JazzKLUB / Nene Heroine / W hipnotycznym transie

Sala kameralna

Brak biletów
NOSPR / Lyniv / Ovcharenko / Arcydzieła przerwane przez los
S2Abonament
202619:30

NOSPR / Lyniv / Ovcharenko / Arcydzieła przerwane przez los

Sala koncertowa

Kup bilet
Dźwięki w nas i wokół nas
Dźwięki w nas i wokół nas
202610:00

Dźwięki w nas i wokół nas / warsztaty dla rodzin z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi

Sala warsztatowa NOSPR

European Blues Challenge - Katowice 2026
202617:00

European Blues Challenge - Katowice 2026

Sala koncertowa

Orkiestra Muzyki Nowej / Deus ex machina
Muzyka najnowsza / Mój Karnet
202618:00

Orkiestra Muzyki Nowej / Deus ex machina

Sala kameralna

Kup bilet
Jamie Cullum (nowa data)
Zewnętrzny organizator koncertu
202620:00

Jamie Cullum (nowa data)

Sala koncertowa

Ostatnie bilety
NOSPR / Arming / Krzeszowiec / Mistrzowie światła i cienia
S1Abonament
202619:30

NOSPR / Arming / Krzeszowiec / Mistrzowie światła i cienia

Sala koncertowa

Kup bilet
AUKSO x Bastarda / Brzmienie klanów chasydzkich
Orkiestry gościnne / Mój Karnet
202619:30

AUKSO x Bastarda / Brzmienie klanów chasydzkich

Sala koncertowa

Kup bilet
Scena Młodych / Szosta 5 x Akademia NOSPR
Scena Młodych
202618:00

Scena Młodych / Szosta 5 x Akademia NOSPR

Sala koncertowa

Ostatnie bilety
JazzKLUB / Robyn Schulkowsky / Joey Baron / Yoshihide Ōtomo / Awangardowy dialog
JazzKLUB / Mój Karnet
202619:30

JazzKLUB / Robyn Schulkowsky / Joey Baron / Yoshihide Ōtomo / Awangardowy dialog

Sala kameralna

Kup bilet

100

Potrzebujemy podstawowych danych
0
Loading