Anna Sułkowska-Migoń - NOSPR
Anna Sułkowska-Migoń Dyrygentka
Urodziła się i mieszka w Krakowie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w szkole podstawowej grając na skrzypcach. Jako instrumentalistka ukończyła studia magisterskie (specjalność: altówka) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie Piotra Reicherta i Katarzyny Budnik (2019). W trakcie studiów była uczestniczką stypendium zespołu kameralnego w Arkansas State University w Jonesboro (USA) oraz laureatką (wraz z sekstetem) I nagrody w III Ogólnopolskim Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy.
W 2019 r. ukończyła studia licencjackie na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie Piotra Sułkowskiego w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie edukację kontynuuje w ramach studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na dwóch kierunkach: dyrygentura symfoniczna w klasie Łukasza Borowicza i edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (specjalność: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych) w klasie Lidii Matynian i Andrzeja Korzeniowskiego.
Jest inicjatorką wielu działań społecznych. Jako instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nie tylko zajmowała się organizacją obozów dla dzieci i młodzieży, ale również dbała o propagowanie kultury muzycznej. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką projektu Harcerska piosnka – płyty wydanej z okazji Roku Harcerstwa w Polsce (2018) z piosenkami harcerskimi zaaranżowanymi w nowej, jazzowej odsłonie; projekt był współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury. W Krakowie, w teatrze Variété, dwukrotnie zorganizowała koncert Harcerskie Jazzy (2018, 2019) współrealizowany przez Narodowe Centrum Kultury i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W 2019 r. współpracowała przy tworzeniu programu Magdaleny Miśki-Jackowskiej w RMF Classic pt. Zagraj to jeszcze raz, który był poświęcony muzyce filmowej.
W sezonie 2020/2021 była stypendystką programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-rezydent”, asystując i dyrygując w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Prowadziła takie orkiestry, jak: Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Filharmonia Dolnośląska, Kameralna Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie (w trakcie 7. Krakowskiej Wiosny Wiolonczelowej). W marcu 2021 r. miała możliwość asystować Maestro Antoniemu Witowi podczas koncertu realizowanego w Filharmonii Krakowskiej. Jednocześnie jest dyrygentką Kameralnego Chóru Ars Cameralis, chóru Akademii Ignatianum w Krakowie i szkolnego chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu.
Jest finalistką konkursu dyrygenckiego Lanyi Conducting Competition (kwiecień 2021), a także została zakwalifikowana, jako jedyna Polka, do warsztatów online Leadership & Management Workshop for Conductors (umiejętności przywództwa i zarządzania dla dyrygentów), które prowadzili m.in. Simon Rattle, Paavo Järvi, Brett Dean (kwiecień–czerwiec 2021).
Jest zwyciężczynią międzynarodowego konkursu dyrygenckiego La Maestra w Paryżu (2022).