25-lecie zespołu Marcin Wasilewski Trio - NOSPR
25-lecie zespołu Marcin Wasilewski Trio
Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz – czyli trio Marcina Wasilewskiego , zespół, który nie wymaga przedstawiania. Jeśli policzyć czas gdy nazywali się jeszcze Simple Acoustic trio i wrócić początku lat 90., kiedy formacja powstała, uniesposób nie dostrzec, że to niemal trzy dekady wspólnego grania i 25 lat w niezmienionym składzie.
Od tamtego czasu zagrali na nieskończenie wielu scenach na całym świecie, odebrali wiele nagród i współpracowali z najwybitniejszymi muzykami światowego jazzu z Tomaszem Stańko, Charlesem Lloydem czy Joe Lovano na czele. Dziś Marcin Wasilewski Trio to jedna z najważniejszych grup europejskiego jazzu.
Lider tria, Marcin Wasilewski - pianista i kompozytor, podziwiany przez publiczność za niezwykłą świadomość muzyczną i dbałość o dźwięk oraz ogromny talent w kreowaniu dramaturgii swoich kompozycji, dwukrotnie - bo w 2005 i 2011 r. – pojawiał się jako "wschodząca gwiazda" fortepianu w najważniejszym dorocznym plebiscycie międzynarodowych krytyków na świecie- kultowego magazynu Down Beat (Down Beat Annual International Critics Poll). Najnowszy album Tria Marcina Wasilewskiego pt. "Live" (ECM Records/Universal) pojawił się pod koniec września na 15. miejscu na liście albumów jazzowych Billboardu (Billboard Jazz Album Chart) dzieląc zestawienie ze zwycięskim duetem Diana Krall & Tonny Bennett oraz innymi jazzowymi gigantami, takimi jak John Coltrane, Wayne Shorter, Ella Fitzgerald i Louis Armstrong, a także ikonami muzyki naszych czasów: Paul Simon, Willie Nelson, czy Van Morrisson,
Najbliższe koncerty

Festiwal Katowice Kultura Natura / Przez ciernie do gwiazd / NOSPR / Alsop / Choni
Sala koncertowa
Kup bilet
Premiera instalacji „Stół z partyturami” / Festiwal Katowice Kultura Natura „Melancholia i ekstaza”
NOSPR

Festiwal Katowice Kultura Natura / Paryski spleen / Recital fortepianowy: Alexandre Tharaud
Sala koncertowa
Ostatnie bilety
Noc muzeów / Joga melancholijna, joga ekstatyczna z muzyką na żywo / Festiwal Katowice Kultura Natura „Melancholia i ekstaza”
Foyer NOSPR
Brak biletów
Noc muzeów / Razem wśród dźwięków / dzieci od 6 do 18 miesięcy / Festiwal Katowice Kultura Natura „Melancholia i ekstaza”
Sala kameralna

Noc muzeów / Joga melancholijna, joga ekstatyczna z muzyką na żywo / Festiwal Katowice Kultura Natura „Melancholia i ekstaza”
Foyer NOSPR
Brak biletów
Noc muzeów / Razem wśród dźwięków / dzieci od 19 miesięcy do 3 lat / Festiwal Katowice Kultura Natura „Melancholia i ekstaza”
Sala kameralna

Noc muzeów / Zwiedzanie dla osób z ograniczoną mobilnością i rodzin z dziećmi – trasa specjalna
NOSPR

Noc muzeów / Koncert niespodzianka / Festiwal Katowice Kultura Natura „Melancholia i ekstaza”
Sala kameralna
Brak biletów
Noc muzeów / Koncert przyjazny sensorycznie „Espressivo” / Koncert flamenco / Anna Colom z zespołem / Festiwal Katowice Kultura Natura „Melancholia i ekstaza”
Foyer NOSPR
