Aktualność - NOSPR
Poznaj znak migowy NOSPR!
Dziękujemy wszystkim za nadesłanie zgłoszeń do konkursu na znak migowy! Autorką zwycięskiego znaku jest Pani Joanna Turek, gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego znak wyłoniony w konkursie.
Jakie treści kryje w sobie znak migowy dla NOSPR?
"Pierwsza ręka jest uniesiona sztywno do góry zewnętrzną stroną i ma dwa znaczenia: pierwsze to “okna” - wysokie wąskie, zainspirowane czerwonymi pasami okien w bryle budynku NOSPR, które nawiązują do architektury związanej z kulturą śląską. Drugie znaczenie odnosi się do instrumentów muzycznych, które tworzą muzykę. Druga ręka ma rozwarte palce, faluje w poprzek i odnosi się do pięciolinii w muzyce oraz rozchodzenia się wibracji muzycznych. Razem te elementy mają symbolizować, że siedziba NOSPR jest muzyczna i śląska, ze względu na bryłę i przeznaczenie. Nowy znak migowy ułatwi zrozumienie i stanowi szczególny przekaz”
- Joanna Turek, autorka
W filmie Pawła Penarskiego udział wzięli Franek Kwoka oraz uczestnicy IV edycji programu stypendialno-mentorskiego Akademii Nospr - Aleksandra Rymarowicz, Wojciech Bocionek, Maryia Traihel, Marta Zębik, Michał Hałoń, Adam Kadłubiec, Iga Murawska, Agata Bała, Joanna Dec, Kamil Jurkiewicz, Aleksandra Skrzyniarz, Zuzanna Polończyk, Maciej Dujczyński, Eryk Oliwa.
Projekt „NOSPR dostępny” realizowany jest w ramach programu „Kultura dostępna” - dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.